WYSIWYG Web Builder

Komu je enicom určen?

Pro jaký druh domu je enicom vhodný?


Enicom se hodí jak pro starší domy, tak pro novou výstavbu. Jak pro rodinné tak pro bytové domy, ale i pro kancelářské a další užitné stavby. Obecně se dá říci, že čím větší energetické zatížení daná stavba má, tím větší úspory může enicom dosáhnout.
Enicom využívá bezdrátovou komunikaci, proto není potřeba zasahovat do interiérů místností přídavnou kabeláží. Kapacita řízených místností je prakticky neomezená. Jedna centrála enicom může řídit 150 místností a centrály je možné dále řetězit.

Máte nevhodně nadimenzovanou otopnou soustavu?


Nedotápí se Vám některé místnosti nebo Vám kvůli předimenzovanému kotli utíká teplo komínem? Enicom dokáže v řadě takovýchto případů takovéto chyby napravit cílenou regulací.

Zateplili jste svůj dům?


Při zateplení domu se výrazně změní jeho energetický model a tomu je potřeba přizpůsobit i jeho otopnou soustavu. Enicom Vám pomůže ve dvou ohledech. Jednak Vám pomůže zjistit energetický model domu a následně Vám zajistí vhodný způsob řízení vytápění. Enicom  řadě případů dokáže přizpůsobit stávající otopnou soustavu novým podmínkám, aniž by bylo potřeba ji vyměnit.

Enicom Vám proměří otopnou soustavu a vhodným řízením dokáže dokáže otopnou soustavu využít tak, aby vytápěla nejúspornějším možným způsobem.

Máte pokojový termostat v referenční místnosti?

V takovém případě nemá systém řízení vytápění dostatek informací o teplotách ve zbytku domu a nedokáže reagovat na nedostatečnou teplotu mimo referenční místnost. Výsledkem je, že některé místnosti se nedotápí a jiné jsou naopak přetopené.

Enicom má pro Vás řešení - zajistí teplo, tam kde ho potřebujete.

Máte termostatické nebo manuální hlavice na radiátorech?


Potom není možno nastavit rozdílné časové plány pro vytápění různých místností a mnoho tepla se zbytečně spotřebuje v místnostech, které by mohly mít nastavený úsporný časový plán.

Enicom opět zajistí optimální tepelnou pohodu, tam kde ji potřebujete.

Máte ekvitermní regulaci?


Ekvitermní regulace se řídí venkovní teplotou a podle ní usuzuje, kolik tepla je potřeba uvnitř domu (s výjimkou kombinace s vnitřním termostatem, který ale problém neřeší). Tento systém nedokáže reagovat na další běžné vlivy jako je pohyb osob v místnostech, větrání, oslunění místností, zvýšení ventilace vlivem větru a další.

Enicom si měří všechny potřebné teploty, aby zajistil Váš tepelný komfort.

Potřebujete mít přehled o spotřebované energii?


Enicom sleduje spotřebu v jednotlivých pokojích nebo bytech v domě v reálném čase a dokáže podávat souhrnné výstupy o spotřebě.

Jaký zdroj vytápění je vhodný pro enicom ?


• ústřední vytápění s kotlem na libovolné palivo, který má možnost elektronického řízení
• elektrická přímotopná tělesa
• podlahové vytápění elektrické i teplovodní
• dálkové vytápění
WYSIWYG Web Builder

inteligentní vytápění

komfort úspora ekologie přehled
toptezapolovic.cz - topte za polovic
enicom
inteligentní vytápění - FAQ
inteligentní vytápění - výhody
inteligentní vytápění - úspora na vytápění
inteligentní vytápění - kalkulačka